Rekrutacja Liceum PDF Drukuj Email

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo!

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy utworzenie dwóch klas pierwszych liceum, jednej dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej i jednej dla absolwentów gimnazjum.

Nie są to klasy profilowane, co oznacza, że każdy uczeń naszej szkoły po ukończeniu klasy I liceum i zrealizowaniu przewidzianych prawem oświatowym zajęć obowiązkowych, indywidualnie wybiera przedmioty, których będzie się uczył w zakresie rozszerzonym. Wyboru można dokonać spośród przedmiotów takich jak:

język polski
język obcy
fizyka
informatyka
biologia
chemia
geografia
wiedza o społeczeństwie
historia

Niezależnie od powyższej zasady, każdy uczeń, począwszy od klasy I liceum, uczestniczy w lekcjach języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo w grupie dostosowanej do jego poziomu. Drugim językiem nauczanym w szkole jest język hiszpański albo język niemiecki oraz fakultatywnie język łaciński.

Osoby poważnie zainteresowane wyborem naszej szkoły zapraszamy do złożenia wypełnionego kwestionariusza dla kandydata (mailowo  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 9-14). Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły.  Pierwsza tura rozmów kwalifikacyjnych dla kandydatów odbędzie się w pierwszej połowie maja w terminach uzgodnionych z kandydatami.

karta zgłoszenia do liceum trzyletniego

karta zgłoszenia do liceum czteroletniego