Dlaczego matura międzynarodowa? PDF Drukuj Email

Dlaczego matura międzynarodowa?

Od prawie 40 lat program Matury Międzynarodowej (IB) daje gwarancję, że uczniowie go realizujący otrzymają wykształcenie zgodne z najwyższymi standardami światowymi i umożliwiające podjęcie dalszych studiów na nawet najbardziej wymagających wyższych uczelniach.

• Sukces zawodowy. Obserwując losy wychowanków systemu IB widzimy, że taki właśnie typ kształcenia był niezwykle trafnym wyborem, który zaowocował sukcesami zawodowymi, społecznymi i politycznymi.
  • Intelekt i kreatywność dostępne dla wielu. Ten jedyny na świecie program jest wymagający intelektualnie, ale jednocześnie nie przekraczający możliwości dobrego ucznia. Posiada znakomitą równowagę pomiędzy częścią intelektualną, kształcenia a rozwijaniem kreatywności i zaangażowania społecznego młodzieży.
  • Gwarancja sukcesu akademickiego. Najlepsze uczelnie całego świata dają dowody jak wysoko oceniają ten program poprzez priorytetowe traktowanie jego absolwentów w trakcie rekrutacji oraz systemu stypendialnego.
  • Sprawdzony lokalnie i globalnie program nauczania. W dobie nieustannej reformy programowej program ten gwarantuje stabilizację kształcenia dając mu kontekst międzynarodowy z jednoczesnym pielęgnowaniem tożsamości narodowej.

Pełne informacje o Maturze Międzynarodowej IB znajdują się na stronie IBO www.ibo.org