Aktualności PDF Drukuj Email

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo!

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy utworzenie dwóch klas pierwszych liceum, jednej dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej i jednej dla absolwentów gimnazjum.

Nie są to klasy profilowane, co oznacza, że każdy uczeń naszej szkoły po ukończeniu klasy I liceum i zrealizowaniu przewidzianych prawem oświatowym zajęć obowiązkowych, indywidualnie wybiera przedmioty, których będzie się uczył w zakresie rozszerzonym. Wyboru można dokonać spośród przedmiotów takich jak:

język polski
język obcy
fizyka
informatyka
biologia
chemia
geografia
wiedza o społeczeństwie
historia

Niezależnie od powyższej zasady, każdy uczeń, począwszy od klasy I liceum, uczestniczy w lekcjach języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo w grupie dostosowanej do jego poziomu. Drugim językiem nauczanym w szkole jest język hiszpański albo język niemiecki oraz fakultatywnie język łaciński.

Osoby poważnie zainteresowane wyborem naszej szkoły zapraszamy do złożenia wypełnionego kwestionariusza dla kandydata (mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 9-14). Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły.  Pierwsza tura rozmów kwalifikacyjnych dla kandydatów odbędzie się w pierwszej połowie maja w terminach uzgodnionych z kandydatami.

Rekrutacja do klasy I IB

Ogłaszamy również nabór do klasy 1 IB w roku szkolnym 2019/2020. Propozycję tę kierujemy zarówno do uczniów kształcących się dotychczas w Polsce jak i powracających zza granicy. Uczniowie realizujący obowiązek nauki w Polsce powinni posiadać świadectwo ukończenia 1 klasy liceum ogólnokształcącego (niekoniecznie tzw. pre IB). Od kandydatów oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, co najmniej dobrej oceny z matematyki oraz umiejętności pogłębionej interpretacji utworów literackich, potwierdzonych przeprowadzonym przez nas egzaminem.

Szczegółowe zapytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres

Czesne już od 1400 zł miesięcznie.

Numer konta PDF Drukuj Email

PKO BP nr konta 82 1020 1127 0000 1602 0007 3312

Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. św. Pawła z Tarsu

04-994 Warszawa ul. Poezji 19

1% podatku PDF Drukuj Email

Jeżeli chcesz wspomóc naszą szkołę, możesz nam przekazać 1% podatku.

Nawet najdrobniejsza wpłata jest dla nas cenna!

Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

w CEL 1% wpisz: