Aktualności PDF Drukuj Email

Sekretariat szkoły jest aktualnie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 14Prosimy o zapoznanie się z umieszczonymi poniżej wytycznymi odnoszącymi się do reżimu sanitarnego obowiązującego w placówkach edukacyjnych w roku szkolnym 2020/21 


W sprawach dotyczących rekrutacji oraz innych pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (660 081 204) albo mailowy ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Lista podręczników dla klasy pierwszej liceum w roku szkolnym 2020/21

 

1.      Język polski: A. Kalbarczyk, D. Chemperek, D. Trzesniowski - „Oblicza epok 1.1”Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum. WSiP

2.      Język polski: A. Kalbarczyk, D. Chemperek, D. Trzesniowski - „Oblicza epok 1.2”Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum. WSiP (na drugi semestr)

3.      Fizyka : M. Braun, W. Śliwa – „Odkryć fizykę 1” podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

4.      Chemia: R. Hassa, A. Mrzigod, J. Mrzigod – „To jest chemia 1” podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

5.      Biologia :  A. Helmin, J. Holeczek – „Biologia na czasie 1” podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

6.      Geografia : R. Malarz, M. Więckowski – „Oblicza geografii 1”  podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

7.       Historia: M. Pawlak, A. Szweda – „Poznać przeszłość 1” podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

8.      Wos: A. Janicki, J. Kięczkowska, M. Menz – „W centrum uwagi 1” ” podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy Nowa Era

 

Podręczniki do nauki matematyki i języków obcych zostaną ustalone po rozpoczęciu roku szkolnego na podstawie umiejętności i predyspozycji uczniów.

W roku szkolnym 2020/2021 planujemy utworzenie dwóch klas pierwszych liceum.

Nie są to klasy profilowane, co oznacza, że każdy uczeń naszej szkoły po ukończeniu klasy I liceum i zrealizowaniu przewidzianych prawem oświatowym zajęć obowiązkowych, indywidualnie wybiera przedmioty, których będzie się uczył w zakresie rozszerzonym. Wyboru można dokonać spośród przedmiotów takich jak: 

język polski język obcy nowożytny
matematyka
fizyka
informatyka
biologia
chemia
geografia
wiedza o społeczeństwie
historia

Niezależnie od powyższej zasady, każdy uczeń, począwszy od klasy I liceum, uczestniczy w lekcjach języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo w grupie dostosowanej do jego poziomu. Drugim językiem nauczanym w szkole jest język hiszpański albo język niemiecki oraz fakultatywnie język łaciński.

Rekrutacja do klasy I IB

Ogłaszamy również nabór do klasy 1 IB w roku szkolnym 2020/2021. Propozycję tę kierujemy zarówno do uczniów kształcących się dotychczas w Polsce jak i powracających zza granicy. Uczniowie realizujący obowiązek nauki w Polsce powinni posiadać świadectwo ukończenia 1 klasy liceum ogólnokształcącego (niekoniecznie tzw. pre IB). Od kandydatów oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, co najmniej dobrej oceny z matematyki oraz umiejętności pogłębionej interpretacji utworów literackich, potwierdzonych przeprowadzonym przez nas egzaminem.
Od przyszłego roku szkolnego w grupie przedmiotów społecznych można będzie dokonąć wyboru spośród: 
- historii
- ekonomii
- binzesu
- geografii


Szczegółowe zapytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czesne w klasie IB już od 1400 zł miesięcznie. 

W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną nie możemy podać Państwu termiów dni otwartych dla kandydatów do klasy pierwszej.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i telefonicznie 660 081 204

Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie indywidualne z kandydatem i jego rodzicami


 Krótkie odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania.

 

  1. 1.Co to znaczy, że szkoła jest szkołą katolicką?

 

             Do formalnego prawa posługiwania się przymiotnikiem „katolicki” w nazwie szkoły upoważnia dekret biskupa ordynariusza miejsca lokalizacji placówki. Jesteśmy  też zrzeszeni w Radzie Szkół Katolickich (www.rsk.edu.pl).

 

             W praktyce każda ze szkół katolickich może nieco inaczej realizować swoją misję.  Młodzi ludzie w wieku licealnym wkraczają w okres konfrontacji z samymi sobą i otaczającym ich światem, nie oczekujemy więc od naszych uczniów zadeklarowania wyznawania określonej religii. Chcemy, aby wybór którego w tej materii teraz  lub później dokonają był wolny i świadomy.                                          

            Staramy się kłaść nacisk na możliwie jak najpełniejsze wcielanie w życie zasad etyki chrześcijańskiej, które są podstawą regulaminu liceum – niech nasza postawa (w  pierwszej kolejności pracowników szkoły) świadczy, że prawda, wzajemny szacunek, sprawiedliwość czy odpowiedzialność to nie tylko pięknie brzmiące słowa.

            Wymagamy jedynie uczestnictwa w lekcjach religii prowadzonych przez pana katechetę (uczniowie uczęszczający na religię innych wyznań niż rzymskokatolickie mogą nie być na tych lekcjach obecni, w zamian zobligowani są do dostarczenia świadectwa ze swojego kościoła) i obecności na krótkiej modlitwie połączonej z bieżącymi komunikatami po drugiej godzinie lekcyjnej. Szkoła organizuje również we współpracy z Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury oo. Jezuitów przy ul.  Oleckiej 30 w Warszawie msze w pierwszy piątek miesiąca i rekolekcje. Obecność na nich nie jest obowiązkowa.

 

          2. Jaka jest wysokość wpisowego oraz czesnego?

 

            Wpisowe wynosi 1000 zł a czesne 800 zł płatne przez 12 miesięcy (1400zł w klasie „IB”). Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

             Nasza szkoła jest szkołą społeczną, w związku z czym wszystkie jej dochody przeznaczane są na potrzeby związane z jej funkcjonowaniem.

 

  1. 3.Czy wszyscy Państwa uczniowie zdają maturę?

 

             Od 2005 roku (nowa matura sprawdzana zewnętrznie) tylko jeden z naszych maturzystów nie zdał egzaminu z matematyki. Tego samego roku w sierpniu przystąpił do  egzaminu poprawkowego, który zakończył się sukcesem. Zdarza się, że do naszej szkoły uczęszczają również cudzoziemcy. Kilkoro z nich również skorzystało z możliwości zdawania matury w terminie poprawkowym.

                            Nasza szkoła jest na tyle mała, że nie zawsze jesteśmy brani pod uwagę w rankingach wyników maturalnych lub też czasem działają one na naszą nie korzyść. W związku z powyższym postanowiliśmy, iż rankingi te nie będą dla nas celem samym w sobie. Konkretne decyzje edukacyjne podejmujemy zawsze z uwagi na  dobro ucznia.

 

  1. 4.Gdzie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego?

                    

             Zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole odbywają się w dobrze wyposażonych i profesjonalnych salach i hali sportowej, które wynajmujemy.

 

  1. 5.Czy w szkole obowiązują mundurki?

 

Mundurki nie obowiązują ale wymagamy aby strój ucznia był stosowny do instytucji szkoły.

 

  1. 6.Jakie są największe wady i zalety Państwa szkoły?

 

Największą wadą naszej placówki jest budynek, który, zwłaszcza z zewnątrz wygląda mało atrakcyjnie. W związku z rozpoczętą budową tzw. miasteczka Wawer mamy perspektywę zmiany tej sytuacji.

 

Zaletami naszej szkoły są szczególnie:

- stały skład i kompetencje kadry pedagogicznej

- maksymalna indywidualizacja nauczania

- rodzinna atmosfera i to nie tylko z nazwy J

 
Numer konta PDF Drukuj Email

PKO BP nr konta 82 1020 1127 0000 1602 0007 3312

Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. św. Pawła z Tarsu

04-994 Warszawa ul. Poezji 19

 
1% podatku PDF Drukuj Email

Jeżeli chcesz wspomóc naszą szkołę, możesz nam przekazać 1% podatku.

Nawet najdrobniejsza wpłata jest dla nas cenna!

 

KRS 0000270261

Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

w CEL 1% wpisz:

ZS im. Św. Pawła z Tarsu 1507